Cukier – słodka przyjemność

sugar-1482196

Prawie każdy z nas lubi, a nawet uwielbia cukier. Ten słodki dodatek występuje w prawie każdej potrawie lub jedzeniu, nawet jeśli dana rzecz nie posiada słodkiego smaku. Dlaczego jest on tak często wykorzystywany przy produkcji wielu przekąsek i napojów, oraz czy jest dla nas szkodliwy? O tym poniżej.

Cukier – dlaczego jest popularny?

Cukier, ze względu na swoje właściwości i swój smak jest bardzo uzależniający. Produkty, do których wyprodukowania stosuje się cukier, na przykład napoje takie jak Cola lub różne batoniki posiadają w sobie bardzo dużo cukru, tylko po to żeby uzależnić od swojego smaku klienta. Przez to firma posiada dużo większe zyski, a ich produkty stają się dużo popularniejsze – ze względu na słodki i zachęcający smak, a także na właściwości uzależniające, których nikt niezauważa dopóki nie odczuwa żadnego szkodliwego wpływu na swoje zdrowie.

Jak bardzo szkodliwy jest dla naszego organizmu cukier?

W małych ilościach cukier nie jest dla nas groźny. Zagrożenie pojawia się dopiero wtedy, gdy zaczynamy jeść dużo produktów, które zawierają olbrzymie ilości cukru. Takie coś może wywołać różne choroby serca, a także sporą nadwagę, która sama w sobie jest już bardzo groźna. Problemy mogą pojawić się też z naszymi pieniędzmi – słodkie produkty często są drogie, przez co będziemy musieli wydawać dużą ilość pieniędzy na nie gdy się od nich uzależnimy.

Ile cukru dziennie możemy zjeść?

Nie ma uniwersalnej wartości – powinniśmy po prostu cukru spożyć jak najmniej. Każdy posiada własne limity, ważne jest to żeby zachować umiar i nie jeść codziennie wielu słodkich przekąsek. Oczywiście nie należy też się zbytnio ograniczać – słodycze są po to by je jeść, ale należy robić to rozsądnie.

Podsumowanie

Cukier, w dużych ilościach potrafi być dla nas szkodliwy, jednak jeśli umiemy zachować umiar i rozsądnie jemy rzeczy zawierające cukier, nie przesadzając i nie obżerając się do pełna to cukier dla naszego organizmu ani trochę nie będzie szkodliwy.

  • Karolina

    No powiem ze racja 😀