cukierki
Dlaczego niektóre cukierki są droższe od innych

Cukierki uwielbia każdy z nas. Jednak często zastanawiamy się nad odpowiedzą, na z pozoru proste pytanie, które brzmi „Dlaczego niektóre cukierki są droższe od innych cukierków, dlaczego dysproporcja w cenach jest tak duża?”. Na pierwszy rzut okiem odpowiedź wydaje się prosta, jednak gdy zaczniemy się nad tym głębiej zastanawiać, to możemy dojść do różnych ciekawych wniosków. W tym artykule przeczytacie, dlaczego niektóre słodycze są droższe niż inne.

Po pierwsze – składniki

Ta odpowiedź jest najprostszą, oraz pierwszą która przychodzi większości osób do głowy gdy zastanawiają się nad odpowiedzią na to pytanie. Tak, składniki często mają bardzo duży wpływ na to, ile kosztuje końcowy produkt, jednak nie zawsze. Często można tez znaleźć cukierki, które pomimo tego, że są bardzo tanie, to są wykonane ze składników o wysokiej jakości – i na odwrót, czyli cukierki, które pomimo tego że kosztują małą fortunę, wykonane są z tanich składników. Wystarczy po prostu poczytać skład, lub opinie w internecie na temat konkretnych słodyczy, i wtedy dowiemy się czy faktycznie są warte swojej ceny.

Po drugie – firma

Wiadomo – im bardziej znana firma, tym większą renomę mają produkty przez tą firmę produkowane. Nie inaczej jest ze słodyczami – takie, które są produkowane przez znane firmy można znaleźć w prawie każdym sklepie, często za cenę wyższą od innych słodyczy, jednak czy z wyższą ceną idzie też wyższa jakość? Ocenę tego pozostawiam już Wam.

Marża sklepu

Niektóre sklepy nakładają dużo wyższe marże od innych, przez co też cena cukierków może się różnić. Niektóre także chcą promować swoje własne marki, przez co niektóre cukierki sztucznie zdrożeją, a inne nagle spadną z ceny. Cena bardzo często jest też formą reklamy – im niższa, tym więcej osób kupi dany produkt, a im wyższa – tym dany produkt będzie wydawał się bardziej luksusowy. Firmy starają się znaleźć złoty środek, który owocuje sporą ilością klientów, jak i sporymi zyskami.

 • Anna

  Im coś ma mniej sztucznych składników, tym jest droższe

  • Bartek

   Dużo ciężej produkuje się naturalne rzeczy niż sztuczne

   • Karol

    i duzo bardziej wymagająco, łatwiej jest zrobić coś sztucznego niż przygotować coś z ograniczonych zasobów naturalnych